loader black loader black loader product loader white

Poradenstvo - oblečenie, obuv: 0908 912 016

Poradenstvo - technika: 0907 135 256

Informácie o objednávkach: 0917 722 430 (Po-Pia: 8:30-16:00)

Články a aktuality zo sveta poľovníctva, lesníctva.

Články a aktuality zo sveta poľovníctva, lesníctva.
Prvý bobrí experiment pod Tatrami

Prvý bobrí experiment pod Tatrami

| kategória: Les a príroda
Bobor vodný (Castor fiber) je pozoruhodný živočích, ktorý sa postupne dostáva aj do povedomia verejnosti pod Tatrami. Prvé jedince k nám postupne prenikli z Poľska, kde sa vykonali v minulosti jeho reštitúcie. Napriek skutočnosti, že prenikanie bobrov do povodia Popradu sa datuje už od osemdesiatych rokov, jeho výraznejšie aktivity v kompetenčnom území TANAP-u evidujeme však iba v poslednom období. V horských polohách je totiž obsadzovanie nových lokalít podstatne pomalšie než v nížinách čo pravdepodobne súvisí aj s potravnou ponukou.
Človek  v obkľúčení medveďov ?

Človek v obkľúčení medveďov ?

| kategória: Les a príroda
Nedávno ma zaujala reportáž provinčného týždenníka o šokujúcej príhode poľovníka z Kláštora pod Znievom , ktorého len pár stoviek metrov od tamojšej poľovníckej strelnice napadol a pomerne vážne doráňal medveď.
Najvzácnejšia huba v TANAPe

Najvzácnejšia huba v TANAPe

| kategória: Les a príroda
Skrytohubka žltoobrúbená (Cryptomyces maximus (Fr.)) je podľa publikácie s názvom “Cenné alebo bezcenné“, ktorú zostavila Svetová únia ochrany prírody (IUCN) v roku 2012, považovaná za najvzácnejšiu hubu sveta. Tento dokument obsahoval zoznam 100 najvzácnejších druhov rastlín a živočíchov Zeme a medzi nimi bola ako jediná uvedená aj táto huba. V rámci celého sveta jej bol priradený status kriticky ohrozeného druhu (CR).
Kvóta lovu vlka dravého 2015/2016

Kvóta lovu vlka dravého 2015/2016

| kategória: Iné
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo“), ako ústredný orgán štátnej správy poľovníctva podľa § 72 písm. m) zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o poľovníctve“): určuje
FJÄLLRÄVEN CLASSIC 2016: Prichádza čas zažiť dobrodružstvo

FJÄLLRÄVEN CLASSIC 2016: Prichádza čas zažiť dobrodružstvo

| kategória: Oblečenie a doplnky
Podujatie Fjällräven Classic, 110-kilometrový trek uprostred nepoškvrnenej švédskej prírody, sa často prezýva aj trekingovým festivalom. Aby ste mohli budúce leto – 5. - 12.augusta 2016 - zažiť neopakovateľnú cestu, musíte si svoju miestenku zakúpiť už teraz. Registrácia a predaj voľných vstupov začína 1. októbra o 10:00 hod švédskeho času.
Poľovníctvo s Wilde.sk

Poľovníctvo s Wilde.sk

| kategória: Iné
Vitajte! Odložte si svoje zbrane a pohodlne sa posaďte do svojích mäkkých stoličiek. Určite si pomyslíte, že vznikol ďaší nový blog, ktorý tento svet potrebuje rovnako, ako Kuvajt ďalšiu čerpaciu stanicu. Avšak, nájdite si chvíľu čas a oddýchnite si.
OSTAŇME V KONTAKTE

ODBER NOVINIEK

Chcete dostávať tie najnovšie informácie o našich aktuálnych novinkách a akciách? Prihláste sa do odberu našich noviniek a my Vás budeme informovať ako prvých.

Tieto informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov!

NAŠE ZNAČKY